Boostery testosteronu – SARMy

Wśród suplementów diety stosowanych w kulturystce należy wymienić boostery testosteronu. Tego typu produkty zwiększają wydzielanie testosteronu, który jest bardzo silnym hormonem anaboliczno- androgennym. Istnieje kilka rodzajów boosterów, jednak moim zdaniem na szczególną uwagę zasługują SARMy.

SARM to skrót od nazwy selektywne modulatory receptora androgenowego. To związki niesteroidowe, które charakteryzują się rozdzieleniem działania anabolicznego i androgennego. Zaliczane do SARM ligandy mają zdolność selektywnego pobudzania receptorów androgenowych. Boostery testosteronu typu SARM skutecznie przyśpieszają regenerację i zapewniają lepsze tempo przyrostu masy mięśniowej. Jednocześnie mają bardzo dobry wpływ na kości człowieka. Stosowane we właściwych dawkach nie powodują żadnych skutków ubocznych, a zatem nie trzeba obawiać się na przykład złego nastroju czy pogorszenia libido. Z własnego doświadczenia wiem, że stosowanie SARM pozwala na szybką poprawę wyników sportowych oraz wypracowanie znakomitej sylwetki. Oczywiście, przyjmowanie takich produktów musi być połączone z odpowiednimi treningami oraz właściwą dietą, bez których nie da się osiągnąć w kulturystyce żadnych satysfakcjonujących rezultatów.

bodybuilder-153267_1280

W tym miejscu chciałabym jednak zaznaczyć, że boostery testosteronu SARM zostały opracowane przede wszystkim z myślą o doświadczonych sportowcach. Pozostali mogą wprawdzie je stosować, jednak powinni to robić pod odpowiednią kontrolą. Jest to związane z bardzo mocnym działaniem SARM.