Zawody

Zawody sportowe to dla kulturysty najlepsza okazja do sprawdzenia swoich osiągnięć. Rywalizacja stanowi doskonałą motywację do cięższej pracy, natomiast sukcesy w zawodach to źródło ogromnej satysfakcji. W tym artykule opowiem o najważniejszych w moim życiu zawodach.

Pierwsze z nich to Mistrzostwa Juniorów, w których po raz pierwszy uczestniczyłem jako osiemnastolatek, a zatem trzy lata po rozpoczęciu treningów. Mistrzostwa Juniorów to zawody przeznaczone dla kulturystów do dwudziestego roku życia. Dla młodych sportowców to bardzo ważne wydarzenie, dlatego do zmagań stają wszyscy, którzy myślą o związaniu swojej przyszłości właśnie z kulturystyką. Chociaż w trakcie tych zawodów nie stanąłem na podium, to dotarłem do ścisłego finału i znalazłem się w dziesiątce najlepszych młodych kulturystów w Polsce.

Drugie zawody, które uważam za najważniejsze w mojej dotychczasowej karierze sportowej, to Ogólnopolskie Zawody Kulturystyczne 2014. W trakcie tych zawodów także nie stanąłem na podium, ponieważ zająłem piąte miejsce. Uznaję to jednak za jeden z moich największych sukcesów, ponieważ do zmagań podszedłem niedługo po poważnej kontuzji. Zdecydowałem się stanąć do walki pomimo tego, że wiele osób odradzało mi uczestnictwo w zawodach.

bodybuilder-649976_1280

Zdecydowałem się opowiedzieć właśnie o tych zawodach, ponieważ chciałbym pokazać wszystkim młodym kulturystom, że niezdobycie medalu nie zawsze oznacza porażkę. Sukcesem może być samo stanięcie do walki, przełamanie swoich oporów i wiara we własne możliwości.